4 tipy, jak získat zpátky svou sílu, a zbytečně neplýtvat životní energií

alessandra-lanzafame-clanky

Život je hra, kterou duše s nadšením hrají

Někdy život připomíná překážkovou dráhu, když už jich pár zdoláme a myslíme si, že si konečně oddechneme, přijde další bomba, mnohem těžší, než ty ostatní.

Vztekáme se pod fousy, kroutíme očima, někdy i ta slza ukápne a máme chuť tak akorát se vším praštit. To, co ale vytváří všechny tyhle pocity a postoje, je energie strachu (ego, chcete-li), jelikož je reaktivní a ráda vytváří odpor.

Víte, duše si sem přišly všechny tyhle věci vyzkoušet s velkým nadšením. Jak to vím? Protože se mnou moje duše hovoří, jelikož jsem s ní v souladu. Ať už se tomu věří snadno nebo ne, duše jsou opravdu nadšené ze všeho, co je spojené s hmotou a fyzickou realitou.

Ať už jsou to emoce, omezení fyzického těla, jídlo, hudba, spánek, veškeré (i ty negativní) interakce s ostatními lidmi, skrze které se učí o sobě, tak každý detail si naprosto užívají a vychutnávají.

Na úrovni jednoty (lásky), ze které všechno vzešlo, neexistuje negativní a pozitivní, neexistuje tam dualita, věci prostě jsou. A tak je fascinující dualitu prožívat, a o to více přes fyzické tělo.

Duše jsou stvořeny z energie lásky. Ale tady v této realitě fungují ve vibraci strachu. Pokud přijmete fakt, že vše klíčové, co se ve vašem životě děje, je něco, co si vaše duše naplánovala, a je to perfektní přesně tak, jak se to děje, v každém detailu, začnete si uvědomovat, že smysl života je život sám a jeho prožívání.

Vnímat to tímto způsobem je těžké, je to takřka kacířská myšlenka. Energie strachu spousty z vás, kteří to čtete, možná začne šílet, podsouvat vám myšlenky o tom, že život je často těžký, nespravedlivý, že musíte pořád řešit nějaké problémy a potkávat nějaké debily. 😀

Ono to, jak každý vnímá sám sebe a svůj život, je vlastně jeho věc a jeho zodpovědnost. Naše vnímání všeho kolem nás determinuje to, jak se budeme cítit. A emoce jsou to, co sem ty duše chodí zažívat. Pocity štěstí, radost a spokojenosti jsou ty, po kterých toužíme, a které si dennodenně, ať už úspěšně či neúspěšně, snažíme navozovat.

Jde ale o to, že když se dostaneme do souladu s duší, která je vlastně tím oním Bohem, Stvořitelem (všeho a všech), protože každý ho v sobě máme, tak se můžeme stát skutečnými spolutvůrci našeho života.

Schválně píšu spolutvůrci, jelikož, jak jsem podotkla výše, tak klíčové momenty v našem životě, jsou předem dané v plánu naší duše. Nicméně to, co můžeme vědomě ovlivnit, je to, jak všechny tyto situace budeme vnímat.

Bez té zodpovědnosti to nepůjde

Pokud je vaší primární motivací být šťastní a spokojení, je potřeba převzít zodpovědnost za vaše myšlenky a emocionální reakce. Vy si můžete vybrat, jak se ohledně dané věci budete cítit, ať už to bude vypadat zvenčí jakkoliv absurdně. Je to pouze o tom, čemu věříte, a jak na tato přesvědčení, která v sobě nosíte (která v sobě máte zakódovaná), budete reagovat.

Jestliže budete vyrůstat ve společnosti, kde je naprosto běžné barvit si od mala vlasy na modro, bude vám to připadat normální. Jakmile ale vstoupíte do společnosti, kde toto běžné není, ostatní se na vás budou koukat jako na cvoky a vy nebudete chápat proč. Protože vy v sobě máte zakódováno, že barvit si vlasy na modro je normální, ale oni ne.

Co je tedy špatně? Barvit si je na modro nebo ne? Ani jedno. Všechno je pouze o našem úhlu pohledu a o tom, na co jsme zvyklí, co nám přijde normální, jaké konvence, pravidla a zákony zastáváme, ale zároveň i o tom, jak moc máme otevřenou mysl vůči věcem, které nejsou v souladu s našimi myšlenkovými mapami.

Čím více strachu v sobě neseme, tím hůře budeme snášet změny a všechno, co se vymyká z našich standardů, a naopak. Čím více si budete váš strach zpracovávat, tím lépe budete reagovat na to, co se děje kolem vás a vymyká se to z vaší (iluze) kontroly.

Tím také budete otevřenější a více respektující vůči ostatním, ale i vůči sobě, protože na sebe nebudete klást tak vysoké nároky, abyste zapadli do nějakých škatulek.

Všechno je ale o vás a vy to máte v rukou. Vy nemůžete mít pod kontrolou to, co říkají nebo dělají ostatní lidé (nebo dokonce to, jak se cítí), ale pouze to, co říkáte, děláte a cítíte vy.

Právě proto, že vy nikdy nemůžete doopravdy vědět, jaké myšlenkové mapy má druhá osoba, se kterou interagujete, a můžete udělat něco, co vám přijde naprosto normální, bez špatného úmyslu, ale ta druhá osoba se smrtelně naštve a urazí.

Pojďme do toho připlést ještě zákon přitažlivosti

Vesmírné zákony platí a platí pro každého. Kdyby ve vesmíru žádné nebyly, ani by nemohl existovat, protože by to byl neřízený chaos. Jeden z mých nejoblíbenějších je zákon přitažlivosti (a zrcadlení).

Zákon přitažlivosti nám (zjednodušeně) říká, že to, co si neseme v sobě, se bude odrážet v naší fyzické realitě. Tedy, čím víc vy budete ve strachu a budete reaktivní, tím více se budete dostávat do situací a budete se setkávat s takovými lidmi, které ve vás toto budou způsobovat.

Všichni interagujeme primárně na energetické úrovni. Když se začne opakovat v mojí realitě situace, která je mi nepříjemná, vím, že je to o mně. Vím, že je ve mně něco, čím jsem si tyto situace do života „přitáhla“, a pátrám po příčině.

Neviním okolí, neviním lidi, kteří se ke mně zachovali tak, jak se ke mně zachovali.

Vím, že jakmile mi přestane být jedno to, co mi zrcadlí (což znamená, že si dané téma zpracuju), tam se to v mém životě přestane vyskytovat. A naopak, pokud se moje realita neodvíjí podle mých představ, tak opět pátrám sama v sobě, čím to je, že to tak není.

Samozřejmě jsou věci, které jsou v plánu mojí duše, které neočekávám, a které se musí stát. Ale naučila jsem se i toto přijímat jako součást života a vím, že jediné, co můžu v danou chvíli udělat, je uvědomit si, proč mi tato situace do života přišla, co mně přišla naučit a že je na mně, jak na ni budu reagovat.

Tomuto se říká kruh vlivu. To, co máme pod kontrolou, na to má smysl se zaměřit a má smysl tomu věnovat pozornost. Naopak to, co ovlivnit nemůžeme, tam akorát plýtváme naší energií.

Má smysl se rozčilovat nad tím, co všechno si na mě moje duše v této inkarnaci připravila za pikantnosti? Nemá. Je to prostě fakt, který nemůžu změnit. Mohu ovlivnit pouze to, jak k tomu já přistoupím.

Cvičení

Nakreslete si svůj vlastní kruh vlivu a sepište si věci, které ve vašem životě můžete ovlivnit a zároveň to, co se v něm děje, a ovlivnit to nemůžete. Potom se zamyslete nad tím, kolik vaší energie směřujete právě do toho, co skutečně ovlivnit můžete, a do toho, co doopravdy ovlivnit nemůžete.

Můžete to ohodnotit pocitově, na škále od 0 do 10, přičemž 0 (nedávám tomuto energii vůbec), 10 (směřuji sem 100 % své pozornosti).

Shrnutí

  1. Pokud si přejte přestat hrát hru na strach, je potřeba si nejprve uvědomit, kdo doopravdy jste – láska. Duše se sem dobrovolně inkarnují, aby se učily o sobě skrze to, co nejsou – strach.
  2. Dále je potřeba mít na paměti, že vnímání našeho života je o našich myšlenkových mapách (vzorcích), které jsme si začali formovat už od dětství. Čím budete otevřenější k tomu tyto mapy zpochybňovat (můžete si říkat: „A třeba je to jinak.“), tím více budete schopni oslabovat vaši energii strachu.
  3. Vy jste zodpovědní sami za sebe – za vaše myšlenky, pocity, chování, ale i za to, co si do života přitahujete. Čím níže se budete vibračně pohybovat, tím „horší“ věci si do života budete přitahovat. Jde to ale změnit.
  4. Jsou věci, které můžete ovlivnit (kontrolovat) a jsou věci, které ovlivnit nemůžete. Proto má smysl vkládat energii zejména do věcí, které ovlivnit můžete. Pokud budete vkládat energii do věcí, které pod kontrolou mít nemůžete, bude přicházet většinu času zklamání a frustrace.

No, a jestli se vám článek líbil, budu ráda za sdílení. 🙂

Pomůžu ti transformovat dary a talenty tvé duše v prosperující podnikání. Naučím tě pochopit energetiku prodeje, nastolit soulad s tvými ideálními klienty a rozpustit v tobě všechny negativní vzorce a strachy, které ti v tom brání.
Komentáře