4 tipy, jak změnit svůj vztah k penězům, aby k vám začaly konečně proudit

Peníze… takové to slovo, které vyvolává v lidech různou škálu emocí. Jedni je milují a urputně si jdou za tím, aby jich měli co nejvíc, druzí jim nepřikládají důležitost a tvrdí, že jsou v životě důležitější hodnoty. Další je zase nenávidí a obviňuje jí, při nejhorším, ze všeho neštěstí na tomto světě.

V tomto článku bych vám ráda dala pár tipů, jak začít o penězích přemýšlet, abyste je začali mnohem více přitahovat do svého života hned teď.

TIP #1 – Neutralita

Uvědomte si, že penězům dáváme význam my. To, co si o nich myslíme, je zakořeněno v našich rodech, možná máme i nějaké traumatické zážitky z minulých životů, nebo jsme prostě viděli, jak s nimi rodiče v dětství bojovali, hádali se o nich apod. Peníze nemůžou za vaše neštěstí. Peníze nemůžou za to, že se vaši rodiče hádali. Peníze neudělaly z vašeho partnera kokota. Peníze nenesou vinu za to, že nemáte v životě svobodu.

Peníze vám nepřinesou ani dlouhodobý pocit uspokojení. Peníze prostě jsou. Ale to, jaký k nim máme vztah a jak o nich smýšlíme, se bude stoprocentně odrážet ve vaší realitě. Zkuste krátké cvičení. Vezměte si papír a tužku, ponořte se sami do sebe a napište si všechno, co vám na penězích vadí, z čeho je obviňujete, jak se ohledně nich cítíte. Buďte upřímní. Je to triviální cvičení (můžete vyzkoušet i formou vizualizace), které vám ale odhalí, jaký postoj vůči nim chováte.

Prvním krokem ke změně vašeho vztahu k penězům je uvědomit si, jaký je právě teď, ve skutečnosti. Možná vás odpovědi překvapí, ale vysvětlí vám, proč k vám neproudí tak, jak byste si přáli.

TIP #2 Odstraňte / změňte vaše přesvědčení ohledně peněz

Vše, co je v naší mysli, se dá změnit. Já osobně na tom pracuji formou čištění skrze metodu EST, protože mi přijde jednodušší odstranit zdroje mých limitujících přesvědčení, než se snažit silou vůle pozitivně afirmovat.

Nicméně vědomé stanovení si nových přesvědčení, která vás budou posilovat, vás naladí na pozitivní vibraci. Když začnete na peníze pohlížet pozitivně, ony budou mít pozitivní vztah k nám, protože všechno v naší realitě je zrcadlem.

Typická (negativní) přesvědčení ohledně peněz

 • Peněz není nikdy dost.
 • Kdybych nemusel/a řešit peníze, tak…
 • Peníze kazí charakter.
 • Nezasloužím si mít peníze, protože…
 • Kdyby rodiče nemuseli řešit peníze, tak by se nehádali, a já bych měl/a šťastné dětství.
 • Peníze nejsou důležité.
 • Pouze lidé, kteří se narodili do bohaté rodiny, mají šanci na to mít peníze.
 • S penězi to neumím.
 • Musím těžce pracovat a snažit se, abych měl/a aspoň nějaké peníze.
 • Můžu mít buď peníze, nebo štěstí/lásku.
 • Je sobecké a hamižné chtít mít hodně peněz.
 • Když budu mít peníze, ostatní lidé mi budou závidět, a pokazí mi to vztahy.
 • Když utrácím peníze, znamená to, že o ně přicházím.

Nová přesvědčení, kterými tato můžete nahradit

 • Peníze ke mně proudí z nečekaných zdrojů.
 • Peněz je dost pro všechny.
 • Čím více bohatý/á budu já, tím více bohatství budou mít i všichni kolem mně / celá planeta.
 • Peníze jsou kámoši a užitečný nástroj, protože jsou prostředkem směny.
 • Peníze si zasloužím pouze tím, že existuji.
 • Neutrácím peníze, ale investuji je do sebe, protože se miluji.
 • Dávám penězům svobodu a volnost.

TIP #3 Vnímejte dostatek všeho, co je kolem vás

Pokud se stále zaměřujete na to, co ještě nemáte, přitahujete si hojnost tohoto nedostatku. Ve vesmíru je hojnost všeho a ve vyšších dimenzích neexistuje dualita, kterou tady zažíváme my. Pouze tím, že se začnete ladit na hojnost a vděčnost za vše, co již máte, měníte své vyzařování a budete přitahovat hojnost toho, za co jste již teď vděční.

Našli jste 200 Kč na zemi? Místo toho, abyste si řekli: „Ježiš, to je málo, škoda, že to není 2 000 Kč.“, tak jásejte, oslavujte, že vesmír vám ukazuje, že vám posílá peníze „jen tak“. Říkáte si, že už byste si potřebovali koupit nové auto a cítíte frustraci, že na to teď nemáte? Buďte vděční za to, že teď nějaké auto máte a bezpodmínečně věřte tomu, že peníze na to nové přijdou.

TIP #4 Vy jste vše, po čem doopravdy toužíte, a co doopravdy potřebujete

Uvnitř vás se nachází jaderná elektrárna lásky a hojnosti, o které nemáte ani tušení. O čem mluvím? O vaší duši! Duše je ve skutečnosti vibrace lásky a hojnosti a to, po čem doopravdy touží, je ona sama. Když jste v harmonii a rovnováze, cítíte, že vás vaše vlastní energie vyplňuje, vyživuje a vy máte vše, co právě teď a tady potřebujete.

Když začnete sami sebe vnímat jako ztělesnění hojnosti a budete to tak opravdu cítit od srdce, není fyzikálně a energeticky možné, aby se toto nezačalo manifestovat ve vaší fyzické realitě. Pěstujte vaší sebelásku z pozice duše a uvidíte, že vás život se začne zázrakem měnit.

Chcete váš vztah k penězům změnit rychle, bez námahy a použití síly vůle?

Ráda vám s tím pomohu skrze kurz metody EST. Tuto metodu používám pro odstraňování všech negativních a limitujících přesvědčení ohledně peněz (a nejen těch), které, když je efektivně vyčistím, se okamžitě projeví v mojí fyzické realitě. Tato metoda je rychlá, účinná a když ji začnete používat, už se nebudete muset zabývat pozitivními afirmacemi a nucením se silou vůle do toho, abyste váš vztah k penězům změnili. Odkaz najdete zde.

Pomůžu ti transformovat dary a talenty tvé duše v prosperující podnikání. Naučím tě pochopit energetiku prodeje, nastolit soulad s tvými ideálními klienty a rozpustit v tobě všechny negativní vzorce a strachy, které ti v tom brání.
Komentáře