Sebeláska: Opravdu se máš ráda? Ověř si to díky tomuhle článku

V posledních dnech byla moje sebeláska krásně otestována v určité situaci, kdy jsem musela učinit důležité rozhodnutí. To rozhodnutí mělo dva principy: Buď udělám něco, co se mnou absolutně nerezonuje a zradím tím svoje hodnoty, nebo zůstanu věrná sama sobě, postavím se sama za sebe a nepřekročím svoje hranice, i za cenu toho, že tím někoho ztratím.

Samozřejmě jsem si vybrala druhou variantu, protože v té první jsem fungovala mnoho let a dokonce mi to připadalo v pořádku. Pokaždé, když zradíme sami sebe, je za tím motivace strachu.

Strach, co si o mně ten člověk pomyslí.
Strach, že o daného člověka přijdu, pokud se postavím sama za sebe a za své ideály.
Strach, že přijdu o klienty, když navýším ceny, i když to tak cítím a vím, že má moje práce mnohem vyšší hodnotu.
Strach, že přijdu o fanoušky, když změním směr.
Strach, že když budu absolutně upřímná, ten druhý člověk se naštve.
Strach, že když teď neudělám to, co se po mně chce, i když to doopravdy nechci, dojde ke konfliktu.

Těchto „fear-based“ motivací máme v sobě mraky. A nejhorší na tom je, že nám přijde normální se sebe-obětovat. Byli jsme učeni, že obětovat sami sebe je normální, že je to potřeba. Mylně jsme uvěřili tomu, že mít se rádi a dávat sebe na první místo je sobecké. Pravda je ale taková, že pokud se chcete mít skutečně rády, je potřeba se naučit být i trošičku sobecké.

Jenže co je to sobectví? Dle mě je sobectví obohacování se na úkor druhých, překračování jejich hranic v náš prospěch, nerespektování, neschopnost empatie a neochota naslouchat jim jen proto, abychom měli pocit vítězství a potvrdili si, že máme pravdu. Být empatičtí a snažit se pochopit druhou stranu ovšem nevyžaduje, abychom obětovali sami sebe a překračovali vlastní hranice.

Kdy vlastně zrazujeme sami sebe? Pokaždé, když…

…řekneme ano, ačkoliv vnitřně cítíme ne.
…se omluvíme za něco, co jsme neudělali, jen proto, aby se druhá strana uklidnila.
…vyhovíme klientovi, ačkoliv tím porušujeme svá vlastní pravidla.
…chceme něco říct, ale bojíme se reakce druhých.
…uděláme něco právě proto, abychom se zalíbili druhým.
….chceme vstoupit do nového teritoria, duše nás tam táhne ale máme strach ze selhání a z chyb.
…se obviňujeme z toho, že jsme něco udělali špatně.
…nemáme se sebou soucit, když se nám nedaří věci dle našeho mentálního plánu.
…učiníme populární rozhodnutí, kterému vnitřně nevěříme
…zůstáváme v situacích / ve vztazích, ve kterých nemůžeme být plni sami sebou, a nejsme respektováni právě takoví, jací jsme

Co se stane, když se přestanete zrazovat?

Když nastoupíte na cestu sebelásky, což není o tom, že si zajdete párkrát do týdne na wellness, ale je to o tom být věrni sami sobě, tak přijdete o pár lidí, nebo možná o všechny. Váš život se začne otřásat v základech a eventuálně to spustí velkou vlnu transformace. Začnete si více a více všímat toho, kde jste podceňovaly samy sebe, kde jste nestály samy za sebou, kdy jste lhaly, jen abyste se chránily před bolestí. Když jste byly zbabělé, ačkoliv vaše duše řvala po tom, abyste TO udělaly.

Bude to bolet a začnete se vinit z toho, jak jste se takhle k sobě mohly chovat. Jenže první krok je uvědomění a změna. Druhý krok je odpuštění sobě, protože ať už jste byly v jakékoliv situaci, ve které jste zrazovaly samy sebe, dostaly jste se do ní samy. Možná jste si toho nebyly vědomy, ale ve vašich rukách dřímá ta změna. Stačí se rozhodnout a za tím rozhodnutím si stát.

Z dlouhodobého hlediska se ale váš život začne měnit k lepšímu. Najdete váš směr. Najdete nové lidi, kteří s vámi budou rezonovat a vy s nimi. Vaše duše začne být svobodná a šťastná. Budete cítit soulad, smysl a naleznete vaše PROČ. Všichni máme své PROČ zakódováno v naší duši.

Jak se přestat zrazovat

Dost často si ani neuvědomujeme, že to děláme, protože jsme pod tíhou limitujících a fear-based vzorců. Také neznáme sami sebe. Neznáme podstatu naší duše a nevíme, k čemu byla stvořená, jaký je její účel, co jsou její dary a silné stránky. Když to začnete objevovat a pojmenujete si to, začnete si všímat nesrovnalostí ve vašem životě. Naštěstí tím, že začnete naslouchat více vaší duši, vám i ona začne dodávat více síly a odvahy k tomu učinit změny.

Jakmile začnete naslouchat své duši a její projev se začne posilovat, dost často už ani nebudete moct ty své hranice překročit, zrazovat se a dělat věci, které s ní nejsou v souladu. Už vás to nepustí. Protože jste jí řekli ano. Ano, chci žít v souladu s tebou, protože si přeju být svobodná, autentická a šťastná.

Když jsem přestala zrazovat sama sebe a vstoupila do své sebelásky…

Začala jsem vnímat svou vnitřní sílu, že jsem neoblomná a že už nikdy nikomu nedovolím, aby moje hranice překročil. Lidé mě začali respektovat, začala jsem potkávat takové lidi, se kterými maximálně rezonuju, přestala jsem lpět na věcech, které mi nesloužily, ačkoliv mi fungovaly… Začala jsem žít mimo svou mysl a prostě jenom být. Tady a teď. Přestala jsem se bát toho, co mi život přinese, přestala jsem se bát toho, že selžu, protože co je to doopravdy selhání?

Dítě spadne 5000x na prdelku, než se naučí chodit. Proč bychom se my, dospělí, měli obviňovat z toho, když se nám jednou něco nepovede? Vstanu a zkusím to znovu. Vstanu a zkusím to znovu. A takhle klidně 1000x, dokud neuspěju. Nebo třeba zjistím, že to nebyla moje cesta, ale i to je v pořádku, protože nic není špatně. Z každé vaší zkušenosti se můžete poučit, ať už vedla správně nebo ne. Ale v každém vašem kroku dřímá hlubší smysl a uvědomění.

Chcete poznat skutečný smysl existence vaší duše?

Nabízím možnost sezení s názvem Soul signature – načítání duše, při kterém zjistím účel stvoření vaší duše, v čem je skvělá, co jsou její dary a pomohu vám se nasměrovat správně v realizaci vašeho poslání. Rezervovat termín si můžete zde. Budu se na vás moc těšit, protože tato sezení jsou plná radosti a štěstí, když klienti slyší svůj opravdový původ a směr, který je jim vlastní a přirozený.

Jsi na cestě k duši, hojnosti a podnikání?

Přidej se do naší skupiny, ve které jsou každý týden živá vysílání na duchovní témata, sebepoznání, hojnost, peníze a podnikání.

Pomůžu ti transformovat dary a talenty tvé duše v prosperující podnikání. Naučím tě pochopit energetiku prodeje, nastolit soulad s tvými ideálními klienty a rozpustit v tobě všechny negativní vzorce a strachy, které ti v tom brání.
Komentáře